چیست؟ RSS مزایای

چیست؟ RSS مزایای

 برای هر دو طرف یعنی کاربر و سایت مزایای زیادی دارد که در اینجا برخی از RSS مهم‌ترین موارد را برای شما ذکر خواهیم کرد.

مهم‌ترین مزیت RSS Feed این است که دنبال کردن سایت و محتوای شما برای کاربر بسیار ساده و راحت خواهد شد و شما این امکان را خواهید داشت که به‌روزرسانی از وبلاگ یا وب‌سایت خود را به‌طور مستقیم در مرورگر وب خود (به‌جز گوگل کروم)، Feed reader، برنامه‌های کاربردی دسکتاپ، و بسیاری از دستگاه‌های دیگر دریافت کنید.

همچنین با استفاده از RSS Feed دیگر نیازی نیست مشترکین، آدرس وب‌سایت شما را به یاد داشته باشند؛ چراکه کاربر قادر خواهد بود مطالب موردنظر خود را در یک محل مرکزی که تمامی وب‌سایت‌ها قرار دارند به‌صورت یک باره بخواند.

ویژگی بسیار مهم دیگر این است که مطالب سایت شما قابل‌حمل خواهند شد و مشترکین و کاربران این قابلیت را خواهند داشت که پست‌ها را به‌صورت آفلاین بخوانند.

علاوه‌براین، مشترکین RSS احتمال بیشتری برای به اشتراک گذاشتن مطالب خود در شبکه‌های اجتماعی دارند. با استفاده از فید RSS، شما می‌توانید مشترک وب‌سایت‌های موردعلاقه خود شوید و همه آن‌ها را در یک مکان بخوانید. به‌عنوان یک ناشر محتوا، این به شما کمک می‌کند که به‌سرعت از اخبار وبلاگ سایت‌های موردعلاقه خود، اطلاع یابید.

همچنین شما قادر به مرتب کردن لیست‌های خواندن خود، به دسته‌ها و گروه‌های جداگانه خواهید بود. با استفاده از RSS، شما واقعاً می‌توانید زمان خواندن خود را به حداکثر برسانید و زمان زیادی را برای خود ذخیره کنید.

پس اگر یک سایت وردپرسی دارید RSS می‌تواند به شما کمک کند تا به‌راحتی محتوای سایت خود را توزیع کنید.